Ağdanın Zararları

Ağdanın Zararları

Ağdanın Zararları, Ağda, istenmeyen tüylerden arınmak, kurtulmak için kullanılan yapışkan çeşitli bir maddedir. Vücut bakımı için bayanların kıllarından kurtulma ve çok uzun süreli temizliğe sahip olması, aynı zamanda kıl köklerinin incelmesini sağlayan bir ürüne ihtiyaç duymasından dolayı en çok tercih ettikleri temizlik maddesidir ağdalar. Ağda %100 doğal olan çam reçinesinden yapılarak, ısıtıldıktan sonra eriyen ve akışkan hale gelen ağda yapılacak bölgeye yapıştırıp hızlı bir şekilde çekmek suretiyle uygulanan bir bakım ve temizlik yöntemidir. Diğer temizlik yöntemlerine göre oldukça güvenilir ve özel bir durum söz konusu değil ise tamamen sağlığa zararsız olduğu kadar aynı zamanda da kıl köklerini zayıflatıp, işlem sırasında da ölü hücreleri de temizleyerek doğal peeling de sağlayarak batıklar içinde oldukça faydalı olduğu söylenmektedir. Teninizin hassasiyeti ve uygulama bölgesine göre, ağda çeşitleri vardır. Hatta kokularını bile zevkinize göre seçebileceğiniz farklı aromalarda ağdalar bulunmaktadır. 

Ağdalar, kişiden kişiye değişen cilt farklılıkları nedeniyle her kişiye uygun, farklı içeriklere sahip ağda çeşitleri mevcuttur. Kokusu, etkisi ve ciltte oluşabilecek ufak tefek sorunları önlemesi için içeriğe göre tercih edilerek daha uygun bir şekilde kullanıma sunulabilmektedir. Bacak bakımı için kullanılabilecek ağda sir ağda ve çam ağdası olabilir.Çam ağdası da diğer ağdalar gibi herhangi bir zarar vermezken, sir ağda da diğer ağdalar gibi tüyleri kökünden aldığı ve kullanımı kıl köklerinin daha çabuk zayıflamasına neden olarak işlem uygulama süresini her seferden sonra daha da uzatabilmektedir. Sir ağda, kullanımı epilasyondaki en etkili yöntemlerin başında ve en sağlıklısıdır. Ayrıca bikini bölgesi için ağda ya da ağda bantları mevcutken, koltuk altı, yüz ve bıyık bölgesi için de farklı ve bölgesine göre daha uygun hassasiyete sahip ağda çeşitleri mevcuttur. Yüz ve bikini bölgesi için kullanılacak ağdalar diğer ağdalara göre çok hassas olup ve daha antialerjik iken, kol ve koltuk altı, bacaklar için kullanılacak ağda diğerlerine göre daha az hassasiyet taşımaktadır. 

Sir ağda, klasik ağda gibi şeker içermediğinden tüyleri beslemez ve tüy köklerini zayıflatır. Doğru ve düzenli kullanım sonucu başarılı sonuçlar vermektedir. Zamanla tüyleri azalttığından, çoğu bayan tarafından gerek evde kendileri, gerekse kuaförde yaptırarak ağdanın temizliğinden yararlanmaktadırlar.

Ağda kimlere yapılmaz?

Ağda cildinde yara, bere varsa, güneş yanıkları, kesik ve çatlaklar varsa, dermatolojik sorunları olanlar, şeker hastalarında ve çok yaşlı olan kişiye, derisi gevşek  olanların ağda yapması ve yaptırması sakıncalıdır. Ağda enfeksiyon kapma riskini arttırır. Tahriş olan bölgede kıl köklerinde yaralar ve yırtıklar meydana gelirken, uygulama sonrası ciltte yanma ve kızarıklık oluşabilir. Bu geçici bir durumdur. Ancak erimesi için ısıtılan ağda çok sıcak olduğundan hassas bikini bölgesine uygulanması yanıklara neden olabilir. Aksi takdirde yanıklar ve yaralanmalar sıcaklıktan kaynaklı olabilir, çok hassa bir bölge olduğu için bikini bölgesi buraya yapılan ağda çok dikkatli yapılmalı aksi takdirde bir kez yandığında, yaralandığında iz de kalabilir. Birde ağda ani bir şekilde çekildiği için ardından incecik bir tüy çıkmaya başlar ve bu tüy yeterince güçlü olmadığı için yolunu bulamadığı için bu batık dediğimiz tüyler söz konusu olabilir. Batıklar hal böyle olunca da iltihaplanabilir ve büyük sorunlara yol açabilmektedirler. Ancak cildinde herhangi bir yara gibi cilt rahatsızlıkları yoksa başka bir yan etkisi söz konusu bile değildir. Ağda gerçek anlamda çok çabuk yapılan ve uzun süre o bölgelerin temiz kalması bayanlar hatta erkekler için son derece güzel bir vücut bakımıdır.

Bize Sıkça Sorulan Sorular

Bıyıkları Ağda İle Almanın Zararları?

Bıyıkları ağda ile almanın en büyük zararları ağda yapılan bölgede sarkma ve kararma yaşanmasıdır. Bıyıkların yer aldığı dudak üstü; yüzün en hassas ve en yumuşak bölgelerinden bir tanesidir. Ağdanın sıcak bir şekilde bölgeye uygulanması yada ters bir hareketle çekilmesi bir zaman sonra orada hem sarkmalara hem de kararmalara neden olur. Bunlarla da kalmayarak derinin sürekli çekilmesi deri incelmelerine bu da bir zaman sonra deride tahribata neden olur. O nedenle bıyıklara ağda yaparken ılık ağda kullanmak ve nazikçe hareket etmek gerekir.

Ağda Bikini Bölgesini Sarkıtır Mı?

Ağda sağlıklı tüy alma yöntemlerinden biridir. Ağda bikini bölgesini sarkıtır mı sorusu çoğu bayanın merak ettiği sorulardan biridir. Ağda bölgeye eğer özensiz şekilde, sert hareketlerle yapılırsa bölgede sağlıksız sonuçlar gelişebilir. Vücut yapı olarak esnek bir yapıya sahip hem de hassastır. Vücudun bir bölümünde derinin sürekli çekilmesi belli bir zaman sonra sarkmaya yol açabilir. Bikini bölgesine aynı şekilde ağda özensiz, sert hareketlerle yapılırsa belli bir zaman sonra sarkmalar olur. Ancak itinayla yapılan ağda sonrası bikini bölgesinde herhangi bir sarkma gelişmez.

Ağda Tüyleri Azaltır Mı?

Ağda birkaç hafta süreyle istenmeyen kıllardan kurtulmanızı sağlayan bir yöntemdir. Kılları kökleriyle birlikte aldığı için yeniden büyümeye başlamaları belli bir süre alacaktır. Kıllar yeniden uzamaya başladığında bir öncekinden daha yumuşak çıkmaya başlar. Düzenli olarak istenmeyen kılları almak için ağda kullanırsanız, zamanla kıl köklerinde zayıflama olur. Dolayısıyla bir süre sonra tüylerin azalmaya başladığını görebilirsiniz. Ancak bu süreç beklediğiniz kadar kısa olmaz. Bunun için uzun bir süre sabretmeniz gerekir.

Ağda Yumurtalıklara Zarar Verir Mi?

Kadınlarda vajinal bölgedeki kıl ve tüyleri almak için kullanılan ağda, kadınlarda birçok olumsuz etkiye neden olabilir. Genital bölgedeki kılların ağda ile alınması kadınlarda bu bölgede enfeksiyon riskinin yükselmesine neden olabilir. Bunun yanında ağda; bölgenin hassasiyetini arttırır ve ciddi tahrişe neden olabilir. Ayrıca genital bölgeye uygulanan ağda cinsel yolla bulaşan hastalık riskinin de artmasına neden olabilir. Bu nedenle bu bölgelere, ağda yerine daha gelişmiş yöntemler uygulanarak kılların ve tüylerin alınması tercih edilmelidir.

Ağda Yüze Zarar Verir Mi?

Yüze ağda yapılması mümkündür. Ancak bunu yaparken bazı konulara dikkat edilmelidir. Aksi halde yüzünüze zarar verebilirsiniz.Vücudumuzdaki en hassas bölgelerden olan yüze ağda yapmak oldukça acılı olur. Eğer yüz cildiniz ağda yapmaya uygun ise istenmeyen kılları bu yöntemle almayı tercih etmelisiniz. Öncelikle yüzünüze sıcak ağda yapmamalısınız. Cildiniz bu alanda daha ince olduğundan ağdanın sıcaklığı cildinizi yakabilir irritasyon oluşabilir. Ağda mutlaka ılık olmalıdır. Ayrıca cildinize yapıştırdığınız ağdayı nazikçe çekmeye gayret etmelisiniz. Bu kurallara dikkat ettiğiniz sürece ağda yüzünüze zarar vermez. Ancak uzmanlar yüzünüze sıkça ağda yapılmasını pek tavsiye etmezler. Bunun için başka uygun yöntemlerin kullanılmasını önerirler.

Vajinaya Ağda Yapmanın Zararları?

Vajinaya ağda yapmanın zararlarının başında vajinada kararma ve sarkma yaşanmasıdır. Bunun en büyük nedeni sıcak ağda kullanılması ve vajinaya sürülen ağdanın ters bir hareketle çekilmesidir. O nedenle evde kendi yöntemlerinizle ağda yapmak yerine güzellik salonuna gidebilirsiniz. Yada tüy dökücü krem yada vajina temizliği için satılan özel bıçaklı jiletleri de kullanabilirsiniz. Tüm bunların haricinde vajinaya ağda yapmanın sağlıksal açıdan bir zararı yoktur. Ancak yine de vajinanın içine ağda sürmekten kaçınmalısınız. Hazır satılan ağdalar kullanıyorsanız içerisindeki kimyasalların vajinanın içine zarar verme olasılığı oldukça yüksektir.
Son Güncelleme : 15.03.2021 15:55:45
Ağdanın Zararları ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Ağdanın Zararları Yorumları

şifre Kırmızı sayı

5 Yorum Yapılmış "Ağdanın Zararları"
çatlaktan kasıt yara mı yoksa kilo almaya bağlı oluşan çatlaklar mı ?
Beril . 21.09.2015
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
bence çok faydalı bilgiler var.ben de yaptırdım çoğu kez bacaklarım dahil tüm vücudumu gayet de hoş duruyor pürüzsüz neredeyse
Metehan Akşirin . 15.04.2016
CEVAP YAZ
Annemden kaçıyorum yaa çok tüy var ama çok acıyor daha kolay almalı bir yöntem yazar mısınız ACISIZ acil ihtiyacım var
Ece . 19.01.2021 17:45:48
CEVAP YAZ
beni bıyıgıma yapıldı akşam yaotım sabah oldu hayla dudağımkızarık ve yanıyor ıkula nasıl gidicem
Kardelen . 05.01.2018
CEVAP YAZ
1 saatir aradığım tüm cevapları burda buldum teşekürler
Begum . 13.03.2020 23:00:03
CEVAP YAZ
Bekunis Zararları
Bekunis Zararları
Bekunis Zararları, Bekunis kabızlığın kısa süreli tedavisinde kullanılan, 30 draje içeren blister ambalajlarda sunulan bir ilaçtır. Bekunis bağırsak mukozasına doğrudan etki ile bağırsak hareketlerini ve içeriğinin geçiş hızını artırır, elektrolit ve...
Kükürtün Zararları
Kükürtün Zararları
Kükürt Zararları; Genel olarak bir çok sanayi kollarında kükürt kullanılmaktadır. Bunların başında el katı sabunları ve ilaç sanayisinde kullanılmaktadır. Nitekim kükürt farklı çeşitlerde sıvı, katı ve toz şeklinde kullanılmaktadır. Kuru meyvelerin b...
Tinerin Zararları
Tinerin Zararları
Tinerin zararları özellikle gençler arasında yeterince bilinmediğinden dolayı çevremizde tiner çeken çocukları görebilmek de mümkün olabiliyor. Özellikle ergenlik döneminde başlayan iç çatışmalar sebebi ile böyle durumların ortaya çıkması ileride gen...
Nescafenin Zararları
Nescafenin Zararları
Nescafenin Zararları, bu kahve çeşidi herkes tarafından sevilen ve sıkça tüketilen bir içecek çeşididir. Aslında nescafenin dikkat dağınıklığı ve yorgunluk gibi sorunların geçici olarak ortadan kaldırılmasını sağladığı doğrudur ama bir o kadarda zara...
Kirazın Zararları
Kirazın Zararları
Kirazın zararları, kiraz lezzetli bir yaz meyvesidir. Lezzetli olduğu gibi sağlık açısından da faydalıdır. Kiraz meyvesi, kiraz sapı ve çekirdekleri sağlık için birçok alanda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. En önemli etkisi antioksidan özelliğid...
Nanenin Zararları
Nanenin Zararları
Nanenin zararları, Nane yüzyıllardır tüketimi yapılan bir bitkidir. Mutfaklarda baharat olarak kullanıldığı gibi çok eskilerden bu tara alternatif tıpta da başarı ile kullanılmaktadır. Nane sakız, şeker, ağız spreyi ve diş macunlarının içeriğinde de ...
Kekiğin Zararları
Kekiğin Zararları
Kekiğin zararları yazısına geçmeden önce gelin hep beraber kekik nasıl bir bitkiymiş göz atalım. Kekik babagiller ailesine ait olan ve özellikle güneşli havayı çok seven bir bitkidir. Çorak toplarda yetişme gösteren, kökleri saçak şeklinde olan ve...
Hayıt Tohumu Zararları
Hayıt Tohumu Zararları
Hayıt tohumu zararları, hayıt tohumu babagiller familyasına ait olan bir bitkidir. Bu bitki tam anlamıyla bir şifa kaynağıdır ve tıbbi açıdan da sık kullanılır. Özellikle bayanların kullanmaları gereken otlar arasında ilk sıralarda yer alır. Bayan...
Amonyak Zararları
Amonyak Zararları
Amonyak Zararları, Amonyak, isminin kökeni Eski Mısır'a dayanmaktadır. Ammoniakon Mısır Tanrısı Amon'un adı, Amon'dan çünkü bu madde eski yıllarda Libya'da bu tanrının tapınağı yanında hazırlanmakta idi. Amon tapınağını ısıtmada kullanılan deve ...
Rutubetin Zararları
Rutubetin Zararları
Rutubetin Zararları, Rutubet nem bulunan yerlerde küf mantarlarının üremesi sonucu küflenme meydana gelir. Nem ve sıcaklık küf mantarlarının üremesini sağlayan önemli etkenler arasındadır. Küfün ortaya çıkması için ilk önce uygun ortamın oluşması ger...
Kerevizin Zararları
Kerevizin Zararları
Kerevizin zararları, kalori bakımından düşük bir sebze olan kereviz çok fazla tüketilen bir sebze olmasa da sağlık açısından değerli bir besin kaynağıdır. A ve K vitaminleri bakımından iyi bir kaynaktır. Antioksidan özelliği ile de sağlık açısından g...
Balinin Zararları
Balinin Zararları
Balinin Zararları, Bali toulen denen bir kimyasal madde içermektedir. Toulen oldukça toksik bir maddedir. Bu madde vücuda oldukça büyük zararlar vermektedir. Bali genellikle bir poşete boşaltılarak buharının solunmasıyla kullanılır.Bali ve benzeri uç...

 

Bekunis Zararları
Kükürtün Zararları
Tinerin Zararları
Nescafenin Zararları
Kirazın Zararları
Nanenin Zararları
Kekiğin Zararları
Hayıt Tohumu Zararları
Ağdanın Zararları
Amonyak Zararları
Rutubetin Zararları
Kerevizin Zararları
Balinin Zararları
Yoğurdun Zararları
Soğan Kürünün Zararları
Susamın Zararları
Sandaloz Sakızı Zararları
Ters İlişki Zararları
Power Plate Zararları
Bulgurun Zararları
Yer Fıstığının Zararları
Cipsin Zararları
Yeşil Çayın Zararları
Avakadonun Zararları
Keçi Sütünün Zararları
Leblebinin Zararları
Patlıcanın Zararları
Asetonun Zararları
Buzdolabının Zararları
Burun Deldirmenin Zararları
Popüler İçerik
Yoğurdun Zararları
Yoğurdun Zararları
Yoğurdun zararları, yoğurt dünya genelinde en çok tüketilen süt ürünlerinden biridir. Yoğurt yüzyıllardır birçok hastalığı tedavi etmek için kullanılm...
Soğan Kürünün Zararları
Soğan Kürünün Zararları
Soğan kürünün zararları, soğanın Anavatanı Güneybatı olsa da tüm dünyada yetiştirilen bir sebzedir. Günümüzde soğan yeşil ve kuru soğan olarak yaygın ...
Susamın Zararları
Susamın Zararları
Susamın zararları, susam A, E ve C vitamini bakımından oldukça zengindir. Ayrıca içerisinde başta bakır olmak üzere pek çok mineraller barındırmaktadı...
Sandaloz Sakızı Zararları
Sandaloz Sakızı Zararları
Sandaloz sakızı zararları, sandaloz sakızı çok eski yıllardan günümüze kadar zayıflamak için kullanılan bir üründür. Günümüzde zayıflamak için yaygın ...
Ters İlişki Zararları
Ters İlişki Zararları
Ters ilişki zararları sebebi ile bayanların çok rahatsız oldukları bir ilişki türü olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle makat dediğimiz deliğin cinsel ...
Power Plate Zararları
Power Plate Zararları
Power plate zararları, Rus bilim adamları tarafından geliştirilen power plate yöntemi ile kişilerin daha sağlıklı ve zinde olması hedefleniyor. Ülkem...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Bekunis Zararları
Kükürtün Zararları
Tinerin Zararları
Nescafenin Zararları
Kirazın Zararları
Buz Dolabımdan Gaz Kaçıyordu Kokusu Değişikti Zehirlermi
Hemoroid kanaması 15 gündür devam ediyor
Fazla cips yemek ishal yapar mı?
Aşk
Hakkımızda
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Buz Dolabımdan Gaz Kaçıyordu Kokusu Değişikti Zehirlermi
Hemoroid kanaması 15 gündür devam ediyor
Fazla cips yemek ishal yapar mı?
Aşk
Yardım Sayfaları
Hakkımızda
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2022