Hacamatın Zararları

Hacamatın zararları, uzman tarafından yapılan hacamatın kişiye hiçbir zararı yoktur. Ancak hacamatı toplumumuz da bilinçli olan veya olmayan herkes yapmaya kalkışıyor. Bu da hacamat yaptıran kişilerin sağlıklarını tehlikeye atıyor ve ciddi hasarlara yol açıyor. Hacamatın geçmişi çok eskiye dayanmaktadır. Özellikle peygamber efendimiz (S.

A.V) bizzat kendisi hacamat yaptırmıştır. Hatta hacamat hakkında da pek çok da hadisi şerifi bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçını paylaşmak gerekirse eğer:

Müslim : İbnu Abbas der ki: “Resulullah (sav) Mi`rac gecesinde, hangi melek cemaatine rastladıysa; “hacamat olmaya devam et! Ümmetine de hacamat olmalarını emret!” derlerdi.”

Buhari: Hz. Peygamber (s.a.s) bizzat kendisi Ebû Taybe adında bir Haccâm'a hacamat yaptırmış ve başından kan aldırıp haccâma ücretini ödemiş ve şöyle buyurmuştur: "Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır. (yahut hacamat sizin en iyi tedavi yollarınızdır)

İbn Mace: "Hacamat olmak aç karnına daha faydalıdır. Hacamat olmak aklı ve hıfzetme (ezberleme) gücünü arttırır. Hâfız olanın da hıfzetmek kabiliyetini kuvvetlendirir. Artık kim hacamat olmak isterse Allah'ın ismini anarak perşembe günü hacamat olsun

Hacamatın zararları

Hacamatın bilindik bir zararı olmamaktadır. Ancak uygulayacak olan kişinin uzmanlığı çok önemlidir. Aynı zamanda hacamat yaptırmak için ayın belli günleri vardır. Bu günlerde yapılan hacamatın daha etkili ve tesirliği olduğu söylenmektedir.

Özellikle hacamatın faydası manevi olarak almak isteyen kişiler ilkbahar ve sonbahar mevsiminde hacamat olmalılardır. Sünnete göre hacamatın makbul olduğu faydalı günler hicri 17, 19 ve de 21 dir. Bir de hacamatın en etkili olduğu gün hicri takvime göre üçüncü hafta yapılanıdır. Bu hafta içerisinde ayın çekim gücü fazla olmaktadır. bazı hadislere göre pazartesi günü, Salı günü ve Perşembe günü hacamat yapılması, ayın içinde ise 17,19,21’nci günleri manevi anlamda en iyi olan günlerdir. Eğer kişi maneviyat için hacamat yaptıracak ise bu günleri beklemesi daha iyi olacaktır.

Hacamatın Faydaları

 • Hacamat tıkanık olan kılcal damarların açılmasında fayda sağlıyor bu da kişinin vücudunda birikmiş olan pis kanın atılmasını kolaylaştırıyor.
 • Kişiler görülen baş ağrısı, baş dönmesi ve uyku sorunu gibi problemleri gideriyor.
 • Bayanlarda sık görülen adet düzensizliği ve adet döneminde görülen komplikasyonları gideriyor.
 • Basur, varis ve böbrek hastalıklarına iyi geliyor.
 • Çocuklarda asabiyet, huzursuzluk, huysuzluk ve sinirlik hallerine iyi geliyor.
 • Karaciğer ve dalak gibi organları uyarıyor.
 • Yüksek tansiyona iyi geliyor ve iç kanamayı da durduruyor.
 • Cilt problemlerine fayda sağlıyor, hayız kanının normal ölçülerde gelmesine sağlıyor ve hormon bozukluklarını gideriyor.
 • Safra kesesi, pankreas ve prostat hastalıklarına iyi geliyor.
 • Kansızlığa, bel tutulmasına ve boyun tutulması gibi sorunların giderilmesinde fayda sağlıyor.
 • Kronik kabızlık şikayeti olan ve idrar yolu enfeksiyonu sorunu olan kişilerin iyileşmesinde fayda sağlıyor.
 • Göz hastalıklarına ve saç dökülmesine fayda sağlıyor.
 • Çeşitli hastalıkları önlüyor ve kişilere adeta şifa saçıyor.
 • Zehirlenmelere iyi geliyor ve kişinin olası bir zehirlenme karşısında kafasından hacamat olması öneriliyor.
 • Özellikle omuz kısımlarına yapılacak olan hacamat nefes darlığı sorununa, bronşite ve astım hastalığına iyi geliyor.
 • Migren ve şiddetli baş ağrısı çeken kişilerin başın arka kısmına hacamat yaptırmaları öneriliyor.

Hacamatın Zararları Yorumları

şifre Kırmızı sayıyı girin

29 Yorum Yapılmış "Hacamatın Zararları"
Bende Hacamat Oldum Ama Çok Fazla Kan Gelmedi Yanımdaki Arkadaşların Tüp Doldu Benimki Çok Az Oldu
Cumali . 2018-05-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Ali Bey Kirli Kandan Kastımız Ağır Metal İçeriği Yüksek Olan Kandır Ve Biliyoruz Ki Ağır Metaller Vücuttan Atılmıyor. Birikerek Ağır Metal Zehirlenmesine Sebebiyet Veriyor. Ağır Metallerin Vücuttan Atılmasının En İyi Yolu Hacamattır. Hacamatı Dini Bir Şey Olarak Düşünmeyin Tıbbi Bir Şey Olarak Düşünün.
İsim . 2018-02-03 / 4,5
CEVAP YAZ
Yorumları Okudum. Cahillik Diz Boyunu Geçmiş. Bir Cerraha Sorun. Benim Çevremde Gerek Bayan Gerekse De Bay Arkadaşlardan Hacamat Yaptıran Bir Hayli Fazla. Hepside Menun Hatta 6 Aylık Peryotlarla Sürekli Yaptırıyorlar. Kan Bağışı İle Hacamat Ayrı Öğeler. Ancak Her Şeyde Olduğu Gibi Hacamatta Ehil Kişiler Tarafından Yapılmalıdır. Yoksa Fayda Yerine Zarar Bulursunuz...
Kasım Kara . 2018-01-21 / 4,5
CEVAP YAZ
İlk Kez Denemek İçin Boyun-omuz Bölgeme Yaptırdığımda İnanılmaz Faydasını Gördüm, Daha Sonra Bele De Yaptırdığımda Yıllardır Düzelmeyen Ağrılı Adet Dönemim Bile Düzeldi. Kesinlikle Tavsiye Ediyorum. Tıbbi Açıklamasında Gayet Bilime Uygun.
Burcu . 2017-12-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Hacamat Tıbbi Bir İşlem Değildir Plesoba Etki Den Başka Bir Şeyde Değildir Kirli Kanı Zaten Akcigerler Temizler Kirli Kan Dediğiniz Oksijenden Fakir Dokudan Dönen Kandır Hacamata Hiç Gerek Yoktur
Ali . 2017-11-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Uydurmayın Ya. Kadınlarda Görülen Adet Düzensizliği Beyindeki Bir Bölgeden Salgılanan Hormonlar Nedeniyle Oluyor. Hacamatı Nereye Yapıyorsunuz Bu Durumda? Kim Öneriyor Migren Ve Şiddetli Baş Ağrısı Çeken Kişilere Bunu? Başın Arka Kısmına Hacamat Yaptırın Da Görün Tersten.
Hacamat Ve Karagöz . 2017-11-18 / 4,5
CEVAP YAZ
Kirli Kan Diye Bişey Yoktur .. Peygamberimizi De Herşeye Malzeme Yapmayın..hacamatın Fizyolojik Faydası Olacağını Düşünmüyorum , Olan Fayda Plesebo Deniler Piskolojik Olması Daha Muhtemel.. Çok Bilinen Bişey Acile Servise Gelen Hastalara Ağrıkesici Yerine Vitamin Yapıldığında Da Ağrısı Diniyor...ayrıca Çirkin Saygısız Konuşmaya Da Hiç Gerek Yoktur..
Naciye . 2017-11-13 / 4,5
CEVAP YAZ
İlkay Sen Önce İşin Aslını Öğren Sonra Laf Konuş. Hacamat Ta Kirli Kan Alınır. Kızılaya Verdiğin Başka Bu Başka. Bilgisiz Fikirli Ukalalık Sana Bi Fayda Sağlamayacak. Aklına Bi Hacamat Yaptır San İyi Olur. :)
Hakan . 2017-11-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Osman Sen Salakmısın Havamat Nasıl Yapılır Bilmiyorsuj Amk Veledi Hacamat Yaparken Sırtına Neşterle Delik Açarlar Sonra Çekerlee Aptal Adam Yada Veld
Osmanın Babası . 2017-10-29 / 4,5
CEVAP YAZ
İlkay Kardeşim Hacamat İnsanlık İle Meydana Gelen Bi Uygulama Dini Bir Uygulama Değildir Ve Neredeyse Bütün Ünlü Sporcular Yaptırmaktadır Kızılay Konusuna Gelecek Olursak Ben Sürekli Kan Veren Bir Birey Olarak Kan Verdiğin Zaman Pis Kan Denilen Uyuşmuş Ve Etkisini Kaybetmiş Kanı Değil Temiz Kanı Veriyorsun Müptezel Müptezel Konuşmaya Gerek Yok
Yunus K. . 2017-10-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Boyle Bir Sadistlik Gormedim Arinmak İstiyorsaniz Gidin Kizilaya Kan Verin Ayrica Hacamat Diye Ovdugunuz Sey Zaten Kan Aldirmak En Azindan Kaniniz Bir İse Yarar
İlkay Eker . 2017-10-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Osman Kardeş Hacamat Kendi Kendine Yapılmaz Sen Sadece Kupa Çekmişsin
Ahmet . 2017-09-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Arkadaslar Gecen Gun Hacamat Satin Aldim Ve Kendim Omuzumaa Bugun Yaptim Baya Bi Cekti Yani Kan Felan Cikmadi Disina Herhangi Bi Bilgimde Yok Bu Konu Hakkindaa Tekrar Sokmek Zorundaa Kaldim Bi Yere Gitmem Gerek Ti Soktum Kan Felan Yoktu Ama Omuzum Kizarmis Sucuktan Farki Yoktur Ne Yapmam Gerek Zarari Varmi
Osman . 2017-08-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Kan Vermek Hacamat Sayılır Mı?
Emin . 2017-08-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Murat 68 Çarşamba Yada Cumartesi Günü Mu Hacemat Oldunuz
Hacemat . 2017-07-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Dün Hacamat Yaptırdım Bu Gün Sabah Dan İtibaren Kafamda Şiddetli Ağır Cekmekdeyim Sizce Neden Olabilir
Murat 68 . 2017-06-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Yılda 1kere Oda Mart Nisan Mayisin 15ne Kadar Bi Kere Yalniz
Ahu . 2017-05-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Her Ay Yaptirmak Abartili Degil Mi. 3 Ayda Bir Yaptirmanin Makul Oldugunu Okumustum.
Samet . 2017-04-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Isin İcine Din Girerse Hersey Zararsiz Oluyor. 3 Yil Once Hacamat Yaptirdim Profosyenel Yani Sertifikali Bir Hacamatciydi. Fazla Zaman Gecmeden Kafandaki Hacamat Yapilan Bolgede Et Beni Gibi 2 Yara Cikti. Denemedigim Hicbirsey Kalmadi Gitmiyor. Yani Hacamat Zararli Olabilir
Cabbar . 2017-03-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Zararsız ; Kılcal Damarına Demişsiniz. Hacamat İn En Önemli Hususi Yeti İse Oda İnsan Vücuttan Sadece Ete Bulaşan Pis Kanı Vücuttan Almasıdır. Doktorlar Kan Alırken Malesef Damardan Aldığı İçin Hem İyi Kan Hemde Pis Olan Kanımızı Alıyor. Ama Hacamat Damardan Almadığı İçin Tabi Uzmanlar 2 Veya 3 Milim Olarak Etten Kan Alıyorlar. Bunu Bilmeyenler 5 Milimetre Kadar İnerse Elbet Zararları Tartışılır. Ama Hiç Bir Kimseden Zararlarını Duymadım. Ben Kendim Her Hicri Ayın 17, 19 Veya 21 De Her Ay Hacamat Oluyorum. Çok Faydalarını Görüyorum. Bana Soracak Olursanız. Tek Bir Zararı Varsa Oda Her Ay Gelince Bağlılık Yapıyor.
Altuner . 2017-03-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Yararına Zararına Bakmam Benim Efendim Yapın Demiş Gerisi Beni İlgilendirmez
Mahmutusta . 2017-01-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Bi Kaç Kere Yaptırdım.farklı Kişilere .ama Birinin Yaptığı Beni Olumsuz Etkiledi.uzmanına Yaptrırn Derim Ben.
Rüya . 2017-01-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Sitede Neredeyse Herseyin Bir Zarari Var Ama İnsanin Vucudundan Kan Cekmek İcin Yapilan Bir İslemin Hic Zarari Yok Mu? Komik Olmayin Allah Askina Kilcal Damarlara Verdigi Zarar Bir Yana Dolasim Problemlerinden, Bobrek Problemlerine Kadar Bir Cok Zarari Vardir Hacamatin.
Zararsız . 2017-01-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben 2 Seans Hacamat Yaptırdım.çok Güzel Bir Tavsiyeymiş.neden Daha Önce Yaptırmadım Diye Kendime Kızıyorum.gözlerim Açıldı .daha Dinç Hissediyorum. tüm İnanan Kardeşlerime Tavsiye Ediyorum.hiç Bir Acı Yok.sadece Bir Müslüman Olarak İnanın Ve Korkmayın.korkacak Bir Şey Yok
Adem Uçar . 2016-11-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Zararı Hiç Yoktur Sadece Steril Olarak Yapılmalı
Oyyoman Lmpire . 2016-07-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Yozgat Ta Hacamat Yaptıracak Güvenli Bir Yer Var Mı Acaba Ben De Yaptırmak İstiyorum Birazda Korkuyorum
Hacer . 2016-05-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Hiç Yapmadım Ama Çok Değişik Bir Şey
Zeynep . 2015-12-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben İkidir Hacamat Yaptırıyorum faydalar Arasına İltihaplı Romatizma Ve Tiroit Hastalığına Diş Eti İltihaplarına, Beyin Kanamalarına Bel Fitığına Da İyi Gelir. Ben Troit İçin Yaptırıyorum Bunun Yanı Sıra Unutulmuş Sülük Tedavisi Uyguluyorum. Şifa Allahtan. Herkes İçin Şifa Diliyorum. onur Bey Benim Hacamat Hocam Erkeklerin Daha Çok Etkilendiğini, Hatta Bayılmalar, Şeker Yükselmesine Tansiyon Düşmesi Neden Olduğunu Söyledi. Yan Etki Olarak Değil Tamamen Pisikolojik. :) Asla Ehli Biri Tarafından Yapılıyorsa Zararı Yoktur. Zaten Hiç Bir İlaçta Kullanılmıyor. küçüklüğümüzden Bu Yana Kullandığımız İlaçları Bünyemiz Bir Kısmını İdrarla, Bir Kısmını Terle, Bir Kımınıda Deri Altına İterek Kanın Temizliğini Sağlar. İşte Deri Altındaki O Pis Kan Alınıyor. Korkmayın Yaptırın.
Esra . 2015-12-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Ben Hacamat Yaptırdım Ama Bünyeme Ağır Geldi Ve Tansiyonum Düştü 6 Ya Hastanelik Oldum Tansiyonum Bir Hafta Düşük Gezdim Sabahlarıda Kaktığımda Belim Ağrıyor Anlam Veremedim
Onur . 2015-09-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Kireçli Suyun Zararları
Kireçli Suyun Zararları, Mineral içeren su kireçli su demektir. İçinde kalsiyum minerali olan su, ''alkali'' sudur. Kaynama sırasında ortaya çıkan çaydanlık, kettle, kahve makinesinde beyazımsı birikintiler oluşması ve duş başlığında sık sık tıkanma ...
Kan Vermenin Zararları
Kan vermenin zararları, kan vermek kişinin sağlığını tehdit edecek bir eylem değildir. Özellikle toplum olarak kan bağışına önem vermeliyiz. Kana ihtiyacı olan kişiler için kan bağışı oldukça önemlidir. Pek çok kişi kaza veya hastalık sonucu kan b...
Jelibonun Zararları
Jelibonun Zararları, Jelibon ve Jelibon türü yumuşak şekerler, büyük baş hayvanların etten sıyrılmış işe yaramayan, bütün kemiklerinin uzun süre kaynatılıp, sümüğümsü bir kıvam almasından sonra elde edilen sıvının süzülüp, soğutularak ortaya çıkan ya...
Kudret Narının Zararları
Kudret narı zararları, sağlık için çok fazla faydası vardır ama yanlış kullanıldığı zaman zararlarda verebilir. Vitamin, mineral ve lif bakımından çok zengin bir bitkidir. Bu bitki tropik yerleri sever ve kabakgiller familyasındandır. Gıdada ve tı...
Limonun Zararları
Limonun zararları, limon sağlık açısından faydası olan önemli meyvelerden bir tanesidir. Özellikle içerisinde bol miktarda C vitamini bulunduğu için bol miktarda tüketilmesi tavsiye edilir. Çeşitli hastalıkların iyileşme sürecini hızlandıracak ol...
Cevizin Zararları
Cevizin zararları, içerisinde bol miktarda omega 3 bulunan ceviz aşırı tüketildiği zaman kişilere zarar verebilir. Özellikle yağ oranı fazla olduğu için kilo problemine neden olabilir. Sağlık açısından pek çok yararı olan ceviz zihinsel fonksiyonl...
Tarçının Zararları
Tarçının zararları, tarçın daha çok soğuk havalarda tüketilen bir baharat türüdür. Tatlılar başta olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Daha çok soğuk nedeni ile oluşum gösteren hastalıkların tedavisinde tarçından yararlanılabilir. Kurutularak ...
Bıldırcın Yumurtasının Zararları
Bıldırcın yumurtasının zararları, öncelikle bıldırcın yumurtası sağlık açısından oldukça yaralara sahip bir yumurta çeşididir. Ancak bu hususta kullanıcıların biraz dikkatli olmaları gerekir. Besin değeri oldukça yüksek olan bu yumurta, tavuk yumu...
Balık Yağının Zararları
Balık yağının zararları, balık yağının ne kadar faydalı olduğunu Dünya S ağlık Örgütü kabul etse de balık yağı yanlış kullanıldığında ve var olan bazı hastalıklardan dolayı bazı yan etkilere yol açabilir. Balık yağının önerilen tüketim miktarı günlük...
Telefonun Zararları
Telefonun Zararları, Telefonlar hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Telefonun zararları malesef yararlarını etkisiz hale getirmektedir. Son dönemlerde telefon kullanımı oldukça arttı hatta telefon kullanma yaşı 6, oynama yaşı ise 2 yaşa düşm...
Limon Tuzunun Zararları
Limon tuzunun zararları, Limon tuzu strik asit adıyla bilinen ve tüm canlı organizmalarda doğal olarak bulunan bir besindir. Sitrik asit gıda sektöründe E330 olarak bilinen koruyucu maddedir. O kadar çok kullanım alanı vardır ki besin olarak tüketilm...
Elma Sirkesi Zararları
Elma sirkesi zararları, elma sirkesi yüzyıllardır birçok hastalığın tedavisinde ve mutfaklarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Günümüzde popülerliği daha artan elma sirkesine her marketten ulaşmak mümkündür. Fakat marketlerden satın alınan elma ...
Kabak Çekirdeğinin Zararları
Kabak çekirdeğinin zararları, Kabak çekirdeği zararından daha çok faydası ile dikkat çekmektedir. Nedeni ise sağlık açısından pek çok faydası olan kabak çekirdeğinin nelere iyi geldiğini bilmek herkes tarafından merak edilmektedir. Ancak şunu da b...
Hayıt Tohumu Zararları
Hayıt tohumu zararları, hayıt tohumu babagiller familyasına ait olan bir bitkidir. Bu bitki tam anlamıyla bir şifa kaynağıdır ve tıbbi açıdan da sık kullanılır. Özellikle bayanların kullanmaları gereken otlar arasında ilk sıralarda yer alır. Bayan...
Melisa Çayının Zararları
Melisa çayının zararları, Melisa bitkisi nane ile aynı familyaya ait bir bitkidir. Stres, kaygı, uyku problemleri, iştah açma gibi pek çok alanda başarılı bir bitkisel çaydır. Çok eski yıllarda melisa çayı böcek ısırmalarına karşı yaygın bir şekilde ...
Yoğurdun Zararları
Yoğurdun zararları, yoğurt dünya genelinde en çok tüketilen süt ürünlerinden biridir. Yoğurt yüzyıllardır birçok hastalığı tedavi etmek için kullanılmış ve sağlıklı yaşamın mucizesi olarak tanımlanmıştır. Hazır yoğurtlardan ziyade evde doğal olarak h...
Antep Fıstığının Zararları
Antep fıstığının zararları, Fıstık yıllardır alternatif tıpta bazı hastalıkların tedavisi için kullanılmaktadır. Kurutularak oldukça uzun süre saklanabilen ve yılın her ayı tüketilebilen bir besin kaynağıdır. Fıstık içeriğinde A, C, E vitaminleri, ka...
Kekiğin Zararları
Kekiğin zararları yazısına geçmeden önce gelin hep beraber kekik nasıl bir bitkiymiş göz atalım. Kekik babagiller ailesine ait olan ve özellikle güneşli havayı çok seven bir bitkidir. Çorak toplarda yetişme gösteren, kökleri saçak şeklinde olan ve...

Kireçli Suyun Zararları

Kireçli Suyun Zararları, Mineral içeren su kireçli su demektir. İçinde kalsiyum minerali olan su, ''alkali'' sudur. Kaynama sırasında ortaya çıkan çaydanlık, kettle, kahve makinesinde beyazımsı birikintiler oluşması ve duş başlığında sık sık tıkanma ...

Kan Vermenin Zararları

Kan vermenin zararları, kan vermek kişinin sağlığını tehdit edecek bir eylem değildir. Özellikle toplum olarak kan bağışına önem vermeliyiz. Kana ihtiyacı olan kişiler için kan bağışı oldukça önemlidir. Pek çok kişi kaza veya hastalık sonucu kan b...

Jelibonun Zararları

Jelibonun Zararları, Jelibon ve Jelibon türü yumuşak şekerler, büyük baş hayvanların etten sıyrılmış işe yaramayan, bütün kemiklerinin uzun süre kaynatılıp, sümüğümsü bir kıvam almasından sonra elde edilen sıvının süzülüp, soğutularak ortaya çıkan ya...

Kudret Narının Zararları

Kudret narı zararları, sağlık için çok fazla faydası vardır ama yanlış kullanıldığı zaman zararlarda verebilir. Vitamin, mineral ve lif bakımından çok zengin bir bitkidir. Bu bitki tropik yerleri sever ve kabakgiller familyasındandır. Gıdada ve tı...

Limonun Zararları

Limonun zararları, limon sağlık açısından faydası olan önemli meyvelerden bir tanesidir. Özellikle içerisinde bol miktarda C vitamini bulunduğu için bol miktarda tüketilmesi tavsiye edilir. Çeşitli hastalıkların iyileşme sürecini hızlandıracak ol...

Cevizin Zararları

Cevizin zararları, içerisinde bol miktarda omega 3 bulunan ceviz aşırı tüketildiği zaman kişilere zarar verebilir. Özellikle yağ oranı fazla olduğu için kilo problemine neden olabilir. Sağlık açısından pek çok yararı olan ceviz zihinsel fonksiyonl...

Ayçekirdeğinin Zararları

Ay çekirdeğinin zararları, yağlı bir içeriğe sahip olmasından dolayı kişiler de kilo alımına neden olabilecek zararları mevcuttur. Ayrıca şunu da belirtmek gerekirse eğer ay çekirdeğinin sağlık açısından bilindik birçok faydası mevcuttur...

Maraş Otunun Zararları

Maraş Otunun Zararları, Maraş otu, dil altına konularak emilen kafa yapıcı bir bitki olan bakıldığında kına gibi, kına kokulu ve kına rengine benzeyen toz halinde bir maddedir. Yurdumuzun Güneydoğu Bölgesinde özellikle Kahramanma...

Glikoz Şurubu Zararları

Glikoz Şurubu Zararları, Glikoz şurubu bir diğer adıyla mısır şurubu, mısır nişastasından elde edilen bir şeker türüdür. Diğer şekerlere göre daha tatlı olması ve üretim maliyetinin düşük olması yüzünden çok tercih edilmektedir. Bu şekerin ald...

Karanfilin Zararları

Karanfilin Zararları, yemeklere ve tatlılara aroma verdiğinden dolayı çok tercih edilen karanfil sağlık bakımından çok faydalıdır. Karanfilin kendine has olan o güzel koku özellikle ağız kokusu çeken kişilerin sıkıntılarını gideriyor. Bu...

Mısırın Zararları

Mısırın zararları, mısır yaz aylarında zevkle tüketilen bir besin maddesidir. Yemeklere ve salatalara ekstra lezzet katmak için kullanılabilen mısırın sağlık açısından da pek çok yararı vardır. Kalsiyum, magnezyum, demir, B6 ve B1...

Bekunis Zararları

Bekunis Zararları, Bekunis kabızlığın kısa süreli tedavisinde kullanılan, 30 draje içeren blister ambalajlarda sunulan bir ilaçtır. Bekunis bağırsak mukozasına doğrudan etki ile bağırsak hareketlerini ve içeriğinin geçiş hızını artırır, elektr...

Kolonyanın Zararları

Kolonyanın Zararları, Kolonya, Çiçek, Limon ve Tütün, kokularının etil Alkol ile birleştirilmesi ile elde edilen, çok ağır kokusu olan bir çeşit parfüm dür. Toplum olarak bizim kültürümüze yerleşmiş olan, bayramlarda gele...

Propolis Zararları

Propolis zararları, bilindik bir zararı olmayan propolisin antifungusid, antiseptik ve antibiyotik özelliği vardır. Bu nedenlerden dolayı da solunum sistemi, diş hastalıkları ve çeşitli hastalıkların tedavisinde ek ürün olarak kullanılab...

Zerdeçalın Zararları

Zerdeçalın zararları, zerdeçal daha çok yemeklere tat katmak için kullanılan baharatlar arasında yer almaktadır. Zencefilgiller ailesine ait olan zerdeçalın Anavatanı Doğu Hindistan'dır. Zerdeçal sarı renkli ve sivri yapraklara sa...

Emülgatör Zararları

Emülgatürün zararları, emülgatürün zararlarına geçmeden nasıl bir madde olduğu hakkında kısaca bilgi verelim. Emülgatür, su ve yağ gibi bir birine karışmayan iki maddenin içinde yer alan ve homojen bir görüntü alması sonucunda dışarıdan ...

Rezene Çayının Zararları

Rezene çayının zararları, Rezene çayı rezene tohumlarının ezildikten sonra kaynar su ile demlenmesi sonucu elde edilen bir çaydır. Özellikle Çin ve Hindistan'da yüzyıllardır bitkisel tedavi amacı ile kullanılmaktadır. Potasyum, ka...

Hibiskus Zararları

Hibiskus Zararları, özelikle Karayip adalarında ve güney Amerika da yetişen bu bitki Jamaika gülü olarak da bilinir. Jamaika da bu bitki zencefil ile birlikte hazırlanılır ve çoğu zaman soğutulup tüketilir. Soğuk içecek olarak tercih edi...

Kombu Çayı Zararları

Kombu çayı zararları, kombu çayı sağlık için birçok uzman tarafından tavsiye edilen ve sağlık üzerinde her hangi bir olumsuz etkiye neden olmayan bir çay türüdür. Mayalanarak doğal bir şekilde elde edildiği için tıpkı kefir gibi s...

Maden Suyunun Zararları

Maden suyunun zararları, ülkemiz maden suyu kaynakları açısından oldukça zengindir. Maden suyu bildiğimiz sodadan farklıdır. Çünkü maden suyu içeriğinde olan mineraller ve karbondioksit gazıyla birlikte doğada çatlaklardan yeryüzü...

Cipsin Zararları

Cipsin Zararları, Özellikle çocukların çok severek yediği ve büyüklerinde rağbet ettiği cips gerçekten tehlike saçıyor. Cipsler metabolizmada çeşitli hasarlara yol açıyor. Bazı uzmanlara göre cipsler o kadar zararlı ki üzerine sigara paketleri...

Tomografinin Zararları

Tomografinin zararları, tomografi her ne kadar hastalıklara tanı koymak için iyi bir radyolojik inceleme olsa da, gereksiz yere çekildiğinde zararlı bir uygulama haline dönüşebiliyor. Vücuda radyasyon yayan bu uygulama mutlaka ger...

Soğan Kürünün Zararları

Soğan kürünün zararları, soğanın Anavatanı Güneybatı olsa da tüm dünyada yetiştirilen bir sebzedir. Günümüzde soğan yeşil ve kuru soğan olarak yaygın bir şekilde tüketilmektedir. Soğan mutfakların vazgeçilmez bir sebzesidir. Hemen...

Rutubetin Zararları

Rutubetin Zararları, Rutubet nem bulunan yerlerde küf mantarlarının üremesi sonucu küflenme meydana gelir. Nem ve sıcaklık küf mantarlarının üremesini sağlayan önemli etkenler arasındadır. Küfün ortaya çıkması için ilk önce uygun ortamın oluşm...

Midyenin Zararları

Midyenin Zararları, Midye, birbirlerine eklenmiş iki parçalı kabuklu olan yumuşakçalar şubesine ait bir sınıftır. Genellikle simetrik, iki kabuklu yumuşakçalar suyu filtre ederek suda bulunan gıdalarla beslenmektedirler, vücudu bi...

Titanyum Dioksit Zararları

Titanyum Dioksit Zararları, Titanyum dioksit E171 koduyla kullanılan bir gıda katkı maddesidir. Bu madde gıdalarda nem tutucu olarak ve renklendirici olarak kullanılmaktadır. Beyaz un, sofra tuzu, şeker, sakız, diş macunu, sabun, deterjanlar, ...

 

Tarçının Zararları
Hacamatın Zararları
Bıldırcın Yumurtasının Zararları
Balık Yağının Zararları
Limonun Zararları
Telefonun Zararları
Kan Vermenin Zararları
Limon Tuzunun Zararları
Elma Sirkesi Zararları
Kabak Çekirdeğinin Zararları
Hayıt Tohumu Zararları
Melisa Çayının Zararları
Yoğurdun Zararları
Antep Fıstığının Zararları
Kekiğin Zararları
Kudret Narının Zararları
Ayçekirdeğinin Zararları
Maraş Otunun Zararları
Glikoz Şurubu Zararları
Kireçli Suyun Zararları
Cevizin Zararları
Karanfilin Zararları
Mısırın Zararları
Bekunis Zararları
Kolonyanın Zararları
Propolis Zararları
Zerdeçalın Zararları
Emülgatör Zararları
Rezene Çayının Zararları
Jelibonun Zararları
Popüler İçerik
Ayçekirdeğinin Zararları
Ay çekirdeğinin zararları, yağlı bir içeriğe sahip olmasından dolayı kişiler de kilo alımına neden olabilecek zararları mevcuttur. Ayrıca şunu da bel...
Maraş Otunun Zararları
Maraş Otunun Zararları, Maraş otu, dil altına konularak emilen kafa yapıcı bir bitki olan bakıldığında kına gibi, kına kokulu ve kına rengine benzeye...
Glikoz Şurubu Zararları
Glikoz Şurubu Zararları, Glikoz şurubu bir diğer adıyla mısır şurubu, mısır nişastasından elde edilen bir şeker türüdür. Diğer şekerlere göre daha tat...
Karanfilin Zararları
Karanfilin Zararları, yemeklere ve tatlılara aroma verdiğinden dolayı çok tercih edilen karanfil sağlık bakımından çok faydalıdır. Karanfilin kendine...
Mısırın Zararları
Mısırın zararları, mısır yaz aylarında zevkle tüketilen bir besin maddesidir. Yemeklere ve salatalara ekstra lezzet katmak için kullanılabilen mısırın...
Bekunis Zararları
Bekunis Zararları, Bekunis kabızlığın kısa süreli tedavisinde kullanılan, 30 draje içeren blister ambalajlarda sunulan bir ilaçtır. Bekunis bağırsak m...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları Sosyal Medya
Tarçının Zararları
Hacamatın Zararları
Bıldırcın Yumurtasının Zararları
Balık Yağının Zararları
Limonun Zararları
Teknolojik Ürünlerin Zararları
Büsküvi
Sosyal Medya Zararlidir
Yüz Maskeleri
Dil Üzerindeki Liken Planus
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Zararlar Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Son Forum Konuları
Teknolojik Ürünlerin Zararları
Büsküvi
Sosyal Medya Zararlidir
Yüz Maskeleri
Dil Üzerindeki Liken Planus
Yardım Sayfaları
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Zararlar Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Haziran - 2018